Dyplomy magisterskie 2018
>> czytaj więcej
Wioleta Rzążewska
>> czytaj więcej
A A Węcławski
>> czytaj więcej
Zapraszamy do polubienia nas na facebooku:

Rekrutacja - Instytut Edukacji Artystycznej APS w Warszawieoraz

Instytut Edukacji Artystycznej ApsNAUKA / WARSZTATY / ABC DDR PRL
tytuł
<
1 / 23
>
>>

W dniach 17-30.X.2016 realizowany był projekt ABC DDR PRL.

Projekt miał charakter międzynarodowy i był realizowany przy współpracy z Uniwersytetem w Lipsku (Institut für Kunstpädagogik). Polegał na wspólnej realizacji zeszytu ćwiczeń dla dzieci inspirowanego wzornictwem PRL i DDR. Projekt składał się z dwóch części, jedna realizowana była w terminie 17-23 października w Lipsku, a druga w Warszawie od 24 do 30 października.


Współorganizatorami projektu są: Stowarzyszenie Otwarte! (organizacja pozarządowa zajmująca się edukacją nieformalną), Uniwersytet w Lipsku i Instytut Edukacji Artystycznej APS.


Studenci z Warszawy i Lipska w parach polsko-niemieckich pracowali nad rozkładówkami książki pod okiem pedagogów (Monika Masłoń, Andreas Wendt, Lena Schrieb).


W ramach projektu odbyły się również spotkania z nauczycielami szkół podstawowych w Polsce i w Niemczech oraz zajęcia z uczniami przeprowadzone w oparciu o przygotowane ćwiczenia z książeczki.


Studenci biorący udział w projekcie: Małgorzata Wrzosek, Barbara Koniecka, Anna Karczyńska, Monika Zaleska, Paloma Kłosińska, Gabrysia Gołowacz, Aleksandra Kępka, Klaudia Jaworska, Olesia Shynkarevych, Zuzanna Kryńska, Basia Melnyk.

 

Projekt dofinansowała Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej  oraz Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

 

Książka będąca efektem warsztatów do pobrania http://iea.edu.pl/files/downloadable/abcddrprl-A3-book.pdf

 

http://studienart.gko.uni-leipzig.de/abc/

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1465762763438650.1073741849.951132241568374&type=1&l=ccae8dab9c