Dyplomy magisterskie 2018
>> czytaj więcej
Wioleta Rzążewska
>> czytaj więcej
A A Węcławski
>> czytaj więcej
Zapraszamy do polubienia nas na facebooku:

Rekrutacja - Instytut Edukacji Artystycznej APS w Warszawieoraz

Instytut Edukacji Artystycznej ApsINSTYTUT / PRACOWNIE / PRACOWNIA MULTIMEDIALNA
tytuł
<
1 / 8
>
>>

Pracownia Multimediów

Pracownia multimedialna – w której odbywają się zajęcia z przedmiotów: Technologie multimedialne, Kształcenie w zakresie intermediów oraz projektowanie graficzne – pomyślana została jako miejsce konfrontacji pomysłów. W założeniu ma być to laboratorium idei, w którym udostępnione technologie komputerowe pomagają realizować konkretne koncepty artystyczne.
W pracy ze studentami odwołują się do własnych doświadczeń malarza, montażysty i twórcy krótkich form animowanych. Ważny jest dla mnie warsztat. Biegłe posługiwanie się komputerem wydaje się niezbędne w pracy każdego twórcy zajmującego się sztukami wizualnymi. Mam jednak świadomość, że technologie się zmieniają.
Kultura medialna wymaga od nas ciągłego dokształcania się, bycia cały czas gotowym do poznawania nowinek technicznych. Niemniej jednak musimy pamiętać, że najważniejszy jest wyraz artystyczny. Trzeba uważać, żeby nie stać się niewolnikiem narzędzia, które często daje zbyt proste odpowiedzi lub niepotrzebnie komplikuje rzeczy zupełnie podstawowe. Dlatego zawsze odwołuje się do tradycyjnego obrazu. Mam pewność, że malarstwo ze swoją łatwością metaforyzowania sensów jest pierwszym i najlepszym laboratorium sztuki.
Sztuka dziś ma głównie charakter multimedialny i mówi do nas już nie tylko obrazem. Tym bardziej porządkowanie sensów artystycznych musi odbywać się w precyzyjny sposób. Doświadczenie montażu filmowego daje mi pewność, że skupienie się na tym, jak układać treści, emocje i znaczenia jest sprawą podstawową.
Mam wrażenie, że właśnie w animacji spotykają się te dwa porządki. Klasyczny obraz, poruszony i ułożony w sekwencję następujących po sobie zdarzeń, może być odpowiedzią na zapotrzebowanie dzisiejszej sztuki, którą jest nazywanie, porządkowanie i komponowanie znaczeń, aby poruszyć widza, odbiorcę, czyli po prostu drugą osobę.

dr hab. Stefan Paruch

strony pracowni: http://loseyourmemory.blogspot.com/