Agnieszka Sandomierz
>> czytaj więcej
Julia Kosałka
>> czytaj więcej
Dyplomy magisterskie 2019
>> czytaj więcej
Zapraszamy do polubienia nas na facebooku:

Rekrutacja - Instytut Edukacji Artystycznej APS w Warszawieoraz

Instytut Edukacji Artystycznej ApsAKTUALNOśCI / AKTUALNOśCI / WINTER ACADEMY - SCHEERSBERG - "THE FREEDOM I MEAN"
fot. prof. Andreas Wendt
<
1 / 7
>
>>

Cztery członkinie Koła Naukowego Miłośników Sztuki - Małgorzata Baniewicz, Natalia Krasowska, Julia Kosałka oraz Magdalena Skrycka wzięły udział w międzynarodowym projekcie WINTER ACADEMY, odbywającym się co roku w Scheersbegu w północnych Niemczech (Schleswig-Holstein).

Akademia miała miejsce w dniach 8-16 grudnia 2013 r. W czasie teogorcznego kursu podjęto temat "The freedom I mean", podejmując refleksję na temat koncepcji wolności.

Uczestnicy Akademii mogli wybrać jeden z zaproponowanych warsztatów z róznorodnych dyscyplin: Drawing and painting; Paper, book, typography; Photo-graphical: experimental black&white photography; Radio drama; Short film; Land art installations, Total dance theatre – find your voice in dance.

Hasło "The freedom I mean" było punktem wyjścia do rozważań na temat wolności - czy wiąże się ona jedynie z niepodległością, niezależnością, czy czymś więcej - oraz dokąd prowadzi.

Uczestnicy warsztatów poszukiwali własnych definicji wolności, oscylując również wokół wolności w sztuce - czy sztuka może być naprawdę "wolna", jeśli jest ograniczana przez innych?; czy rządzi się swoimi prawami?

Winter Academy zakończyła się uroczystą wystawą i prezentacją prac - efektów tygodniowego kursu.


Projekt organizowany jest przez Internationale Bildungsstätte Jugendhof Scheersberg we współpracy z the University of Bielefeld. Prowadzący warsztatów jak i studenci reprezentują uczelnie artystyczne z Polski i Niemiec - w celu integracji międzykulturowej oraz dzielenia się doświadczeniami.

 

Aby objerzeć więcej zdjęć z wyjazdu zapraszamy na fan page Koła Naukowego Miłośników Sztuki na Facebook'u