Agnieszka Sandomierz
>> czytaj więcej
Julia Kosałka
>> czytaj więcej
Dyplomy magisterskie 2019
>> czytaj więcej
Zapraszamy do polubienia nas na facebooku:

Rekrutacja - Instytut Edukacji Artystycznej APS w Warszawieoraz

Instytut Edukacji Artystycznej ApsINSTYTUT / KADRA / DR MONIKA MASłOń
tytuł
<
1 / 1
>
>>

Monika Masłoń jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi gdzie studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa, na kierunku Grafika w zakresie multimediów. Dyplom uzyskała w 2008 roku, w Pracowni Fotografii pod kierunkiem prof. Grzegorz Przyborka - instalacja fotograficzna „Małe Rzeczy” oraz w Pracowni Fotografii i Obrazu Video prowadzonej przez prof. Konrada Kuzyszyna.

 

W latach 2011-2016 była studentką studiów doktoranckich w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi (na Wydziale Operatorskim, Realizacji Telewizyjnej i Fotografii), gdzie zrealizowała pracę doktorską pt. Do zobaczenia pod kierunkiem promotora prof. Józefa Robakowskiego i promotora pomocniczego dr Łukasza Ogórka.

 

Zajmuje się działalnością artystyczną, głównie poprzez realizacje oparte na materiale audiowizualnym. Należy do grupy videopunkt.

 

Brała udział w wielu wystawach i pokazach. Pokazywała swoje prace m. in. podczas festiwali: danubeVIDEOARTfestival 2013 (Austria), Łódź Czterech Kultur 2012-GENERACJE, Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej (2011, 2009), Focus Łódź Biennale 2010, Fotofestiwal 2009 (Łódź), Camerimage (2008) oraz wystaw m. in. w: Muzeum Sztuki w Łodzi (2013), Projekcie Kordegarda - Filii Zachęty Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie (2010), Galerii Manhattan w Łodzi (2010, 2015), Galerii EL w Elblągu (2010), galerii Flottmann-Hallen w Herne (2009), Galerii Studio w Warszawie (2009), Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (2009).

 

Od 2011 roku jest pracownikiem Instytutu Edukacji Artystycznej APS w Warszawie gdzie prowadzi zajęcia m.in. z przedmiotów: Współczesne działania artystyczne, Projekty intermedialne, Wideo i działania w przestrzeni dla studentów kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.

 

Brała udział w wielu projektach edukacyjno-artystycznych m.in.: International Summer Academy w Scheersberg w Niemczech (prowadzenie warsztatów fotograficznych dla studentów z Europy), Między Wschodem a Zachodem – Krym (koordynowanie warsztatów artystycznych i prowadzenie warsztatów fotograficznych), Białoruś. Instrukcja obsługi (prowadzenie warsztatów fotograficznych).

W 2014 roku przebywała na rezydencji artystycznej w Singapurze (organizacja goszcząca: Objectifs – Centre of Photography and Film) gdzie zrealizowała projekt artystycznego "Komfort dalekiego patrzenia".

monikamaslon.art.pl