Dyplomy magisterskie 2018
>> czytaj więcej
Wioleta Rzążewska
>> czytaj więcej
A A Węcławski
>> czytaj więcej
Zapraszamy do polubienia nas na facebooku:

Rekrutacja - Instytut Edukacji Artystycznej APS w Warszawieoraz

Instytut Edukacji Artystycznej ApsGALERIE / GALERIA SPISKA / PIOTR BUKOWSKI
Po sezonie II, olej płótno, 2013, 100 x 140
<
1 / 8
>
>>

Piotr Bukowski

 

Ur. w 1976 r. w Warszawie

W latach 1996 – 2001 studiował w warszawskiej ASP na wydz. Malarstwa.

Praca dyplomowa, prowadzona pod kierunkiem prof. Jarosława Modzelewskiego, obejmowała cykl 6 obrazów przedstawiających salę kinową w trakcie projekcji. Punktem wyjścia do ich namalowania było zainteresowanie przedstawieniami wielofigurowymi w relacji przestrzennej współczesnego wnętrza.

W 2005 r. ukończył podyplomowy kurs pedagogiczny w Studium Pedagogicznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 

W 2014 r. obronił pracę doktorską pt. „Zmienność światła – oblicza pejzażu”, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Wydział Pedagogiczny i Artystyczny. Promotor: dr hab. Anna Bochenek.


Zajmuje się malarstwem, grafiką i pracą pedagogiczną.

 

W swojej twórczości podejmuje tematykę pejzażu miejskiego w kontekście relacji świateł i cieni. Ostatnie obrazy powstają w wyniku pracy z wyobraźni, w której ważną rolę odgrywa obserwacja natury. Tematem są rozległe przestrzenie gdzie częstym motywem jest woda. Jej tafla, w połączeniu z linią widzianego z oddali pejzażu oraz pionów masztów łodzi stały się inspiracją prowadzącą do szukania odpowiednich napięć kompozycyjnych. Za rozstrzygnięciami formalnymi kryje się warstwa znaczeń zawartych w tematyce. Innymi, często pojawiającymi się motywami są mosty i droga. Jeden z cyklów przedstawia widziany z oddali jadący nocą samochód, który rzuca przed siebie wyrazisty snop światła rozcinający mrok. To podobny rodzaj blasku do tego, który rozświetlał wnętrza sal kinowych w obrazach z pracy dyplomowej. Zestawienie tamtego cyklu z ostatnim etapem twórczości Piotra Bukowskiego tworzy spójną całość, sugerując istnienie w tych pracach wyraźnej konsekwencji poszukiwań artystycznych.