Agnieszka Sandomierz
>> czytaj więcej
Julia Kosałka
>> czytaj więcej
Dyplomy magisterskie 2019
>> czytaj więcej
Zapraszamy do polubienia nas na facebooku:

Rekrutacja - Instytut Edukacji Artystycznej APS w Warszawieoraz

Instytut Edukacji Artystycznej ApsDYPLOMY / DYPLOMY 2012 LICENCJACKIE / MAłGORZATA FORYś
tytuł
<
1 / 3
>
>>

Praca zawiera trzy rozdziały. W pierwszym z nich, zatytułowanym „Ciało” poruszam temat przedstawień ciała ludzkiego w sztuce na postawie twórczości Aliny Szapocznikow. Wspominam także o wybuchu Wezuwiusza z 24 sierpnia 79 roku przed naszą erą. Inspiracją do mojej pracy rzeźbiarskiej były odlewy ciał ludzkich, które zostały odnalezione w późniejszych latach podczas prac archeologicznych na tych terenach.

W drugim rozdziale, który zatytułowałam „PAMIĘĆ” zawarłam swoje rozważania na temat nieśmiertelności artysty dzięki jego twórczości. Przytaczam cytaty ze słynnych dzieł Horacego i Charles’a Baudelaire’a,, którzy są świadomi wartości swoich dzieł. Przywołuje także przykład wybranych rzeźb Aliny Szapocznikow, które zainspirowały mnie swoim przekazem i formą.

Trzeci rozdział, poświęcony został tematowi poszukiwań formy w sztuce. Próbuję odpowiedzieć na pytanie czym forma jest dla mnie i jakie miała znaczenie w mojej pracy rzeźbiarskiej. Odpowiedzi poszukuję analizując wybrane rzeźby Zbigniewa Pronaszko, Marii Jaremy, Henryka Wicińskiego i Magdaleny Abakanowicz.

W swojej pracy chciałam ukazać pozytyw ludzkiego ciała, którego negatywem jest życie. Bez względu na to kim jesteśmy mamy szansę być nieśmiertelni dzięki wytworom, w których pozostawiliśmy cząstkę siebie. Jest to myśl, która była inspiracją do moich działań plastycznych i powodem wyboru tematu mojej pracy licencjackiej.