Agnieszka Sandomierz
>> czytaj więcej
Julia Kosałka
>> czytaj więcej
Dyplomy magisterskie 2019
>> czytaj więcej
Zapraszamy do polubienia nas na facebooku:

Rekrutacja - Instytut Edukacji Artystycznej APS w Warszawieoraz

Instytut Edukacji Artystycznej ApsDYPLOMY / DYPLOMY 2012 LICENCJACKIE / EWA BOżYK
tytuł
<
1 / 5
>
>>

"Moja fascynacja kulturą żydowską trwa od kilku lat. Chętnie chodzę na festiwale z nią związane,  czytam książki które jej dotyczą, szczególnie , jeśli są z dziedziny sztuki . Zainspirowana  tym tematem, zdecydowałam się na wykonanie cyklu prac, zatytułowanych "Portrety żydowskie".
Składa się on  z 7 portretów w wariantach czerni i czerwieni. Są to różne układy anonimowych postaci , stworzonych przez moją wyobraźnię. Praca nad nimi  była dla mnie osobistą przyjemnością, połączoną  z zabawą. Patrząc na portrety mamy wrażenie,
że opowiadają pewną historię w której uczestniczą przedstawione osoby.  Raz widzimy siedzącą na krześle wytworną damę ze stojącym obok mężem, innym razem mamy do czynienia z dwojgiem przestraszonych braci. Stare handlarki spoglądają na nas poczciwie czekając, aż ktoś coś od nich kupi.  Patrząc na kolejny portret zastanawiamy się, kim są ci trzej bracia w jarmułkach.
Chciałabym, aby oglądający moje prace zauważyli, jak trafnie poprzez swoje kompozycje  przedstawiłam portret żydowski. "